Investice nejsou
jen peníze

Věříme, že investovat jen peníze nestačí. Proto vkládáme i své znalosti, zkušenosti s řízením firem, ale také odvahu uskutečnit změnu.

7 mld. korun

aktiva skupiny

800 lidí

pracuje ve skupině

4

partneři

54 000

zákazníků

Chceme tvořit něco výjimečného

Nezaměřujeme se na určitá odvětví, hledáme zajímavé produkty, myšlenky, potenciál anebo nadšený tým s vizí. Jde nám o to, aby naše investice měly trvalý přínos i do budoucna.

Nebojíme se problémových aktiv

Naopak. Jsme specialistou na takzvané distressed assets. Firmy mohou být zatížené právními spory, nedaří se jim přizpůsobit legislativním změnám nebo geopolitickým výzvám, někdy nefungují vztahy mezi vlastníky. Vše se dá řešit. Pokud vidíme potenciál, zajímá nás.

Dáváme víc než jen finance

To nikdy nestačí. Společnostem předáváme zkušenosti, znalosti
a odbornost. Investujeme do středně velkých podniků ve fázi růstu nebo v období krize. Vybraným a extrémně zajímavým projektům v rané fázi vývoje jsme pomohli na jejich startovací čáře.

Soustředíme se na dvě hlavní oblasti

Aktuálně

E15: ZOOT snížil vratky a přechází na výdej v módních obchodech

E15: ZOOT snížil vratky a přechází na výdej v módních obchodech

ZOOT dokázal v 2. pololetí 2020 snížit podíl vratek téměř o třetinu. I díky tomu se mohl přestat specializovat na vlastní výdejny a ke zboží se tak zákazníci dostanou v mnohem větším množství kamenných obchodů s módou.

Naše akvizice nejvyšší budovy je českým obchodem roku

Naše akvizice nejvyšší budovy je českým obchodem roku

Přehled Hospodářských novin českých obchodů roku. Natland dokončil akvizici N-Toweru již na počátku letošního roku. Před Covidem - tak se to dnes zdá jako věčnost. Ale navzdory pandemii jsme dál investovali do úprav a máme de facto kompletní obsazenost.

Zaměstnanci Natlandu podpořili ženy v azylovém domě ROSA

Zaměstnanci Natlandu podpořili ženy v azylovém domě ROSA

Pomáhat je stejně důležité PO Vánocích jako O Vánocích. Naši zaměstnanci se proto rozhodli, že letos svou pokračující vánoční pomoc pro ženy oběti domácího násilí nasměřují tak, aby pomáhala i příští rok.

Krok za krokem

V roce 2002 založil Tomáš Raška firmu specializující
se na fúze a akvizice, která se následně transformovala do investičního boutique také kvůli co-investicím
s tehdejšími M&A klienty. Postupem času se skupina Natland profilovala čistě jako investor do segmentu středních firem. Poradenskou část v roce 2010 odprodala managementu.

Investiční zaměření na Private Equity i sektor takzvaných distressed assets se v roce 2014 rozšířilo
o nemovitostní segment. Došlo k akvizici podílu
ve společnosti M & K Reality, jež je pod současným jménem Natland Real Estate odpovědná za rezidenční development. Její zakladatelé Karel Týc a Jana Sečkářová se stali akcionáři skupiny Natland.
Čtvrtým akcionářem je David Manych zodpovědný
za finance skupiny.

Časová osa