Investice nejsou
jen peníze

Věříme, že investovat jen peníze nestačí. Proto vkládáme i své znalosti, zkušenosti s řízením firem, ale také odvahu uskutečnit změnu.

7 mld. korun

aktiva skupiny

800 lidí

pracuje ve skupině

4

partneři

54 000

zákazníků

Chceme tvořit něco výjimečného

Nezaměřujeme se na určitá odvětví, hledáme zajímavé produkty, myšlenky, potenciál anebo nadšený tým s vizí. Jde nám o to, aby naše investice měly trvalý přínos i do budoucna.

Nebojíme se problémových aktiv

Naopak. Jsme specialistou na takzvané distressed assets. Firmy mohou být zatížené právními spory, nedaří se jim přizpůsobit legislativním změnám nebo geopolitickým výzvám, někdy nefungují vztahy mezi vlastníky. Vše se dá řešit. Pokud vidíme potenciál, zajímá nás.

Dáváme víc než jen finance

To nikdy nestačí. Společnostem předáváme zkušenosti, znalosti
a odbornost. Investujeme do středně velkých podniků ve fázi růstu nebo v období krize. Vybraným a extrémně zajímavým projektům v rané fázi vývoje jsme pomohli na jejich startovací čáře.

Soustředíme se na dvě hlavní oblasti

Aktuálně

Světová premiéra námi podpořeného filmu

Světová premiéra námi podpořeného filmu

Tvorbu filmu The Sailor jsme podpořili, protože je to silný příběh o svobodě a naplňování snů. Světová premiéra filmu se nyní v ostré konkurenci dokázala nominovat na prestižní festival "Hot docs" v Torontu na přelomu dubna a května. Zatím se s námi podívejte na teaser.

Video: Karel Týc o důležitosti provázání staveb s místem

Video: Karel Týc o důležitosti provázání staveb s místem

Covid ještě zvýšil roli domova v našich životech. Jak přispět k budování přirozených center čtvrtí? Jak upravit okolí stanic metra? Potřebuje Praha další ikonickou stavbu? Karel Týc v debatě na TVIZE.

Anygence z investiční skupiny Natland se spojuje s Aiolite Karla Pánka a Jakuba Schůrka

Anygence z investiční skupiny Natland se spojuje s Aiolite Karla Pánka a Jakuba Schůrka

Start-up Aiolite, který se specializuje na pokročilé zpracování dat ve zdravotnictví, diagnostiku a umělou inteligenci, se spojuje se společností Anygence z investiční skupiny Natland. Pod značkou Inferity vznikne unikátní biomedicínská skupina, jejímž posláním je decentralizace a demokratizace zdravotní péče.

Krok za krokem

V roce 2002 založil Tomáš Raška firmu specializující
se na fúze a akvizice, která se následně transformovala do investičního boutique také kvůli co-investicím
s tehdejšími M&A klienty. Postupem času se skupina Natland profilovala čistě jako investor do segmentu středních firem. Poradenskou část v roce 2010 odprodala managementu.

Investiční zaměření na Private Equity i sektor takzvaných distressed assets se v roce 2014 rozšířilo
o nemovitostní segment. Došlo k akvizici podílu
ve společnosti M & K Reality, jež je pod současným jménem Natland Real Estate odpovědná za rezidenční development. Její zakladatelé Karel Týc a Jana Sečkářová se stali akcionáři skupiny Natland.
Čtvrtým akcionářem je David Manych zodpovědný
za finance skupiny.

Časová osa