Média

Ekonomické komentáře

Petr Bartoň
Hlavní ekonom
petr.barton@natland.cz
Twitter: @petr_barton

Dotazy o skupině

Hana Filipová
Head of Marketing & Communication
hana.filipova@natland.cz
media@natland.cz

Sociální sítě

Skupina Natland posílila vlastní kapitál a zvýšila výnosy

Skupina Natland posílila vlastní kapitál a zvýšila výnosy

Investiční skupina Natland zakončila dle předběžných výsledků rok 2021 s pozitivními výsledky. Vlastní kapitál skupiny Natland vzrostl na více než 1,9 miliardy korun, výnosy překročily půl miliardy korun. Za dva covidové roky se tak výnosy rapidně navýšily o více než dvě třetiny. Celková bilanční suma skupiny Natland dle předběžných výsledků vzrostla na 3,3 miliardy korun při konzervativním a stále se snižujícím zadlužení ve výši 42 %.

Natland se zapojí do pomoci firemním klientům Sberbank

Natland se zapojí do pomoci firemním klientům Sberbank

Už několik týdnů se na nás obracejí zájemci z řad podnikatelů, malých a středních firem, kterým uvízly peníze v české pobočce Sberbank, pro radu a pomoc, jak mají postupovat. Společně s LitFin - Litigation Financiers, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a za podpory Glatzova & Co., law firm jsme se rozhodli vstoupit do řešení situace a jsme připraveni konsolidovat věřitele s cílem získat firmám jejich finance zpět v co nejvyšší míře.

Kara je zachráněna. Insolvenční řízení skončilo

Kara je zachráněna. Insolvenční řízení skončilo

Jeden z nejrychleji vyřešených případů úpadku v České republice nese rukopis skupiny Natland. Společnost KARA Trutnov, tradiční česká značka se sedmdesátiletou historií, po 13 měsících vystoupila, ozdravená, z insolvenčního režimu. Reorganizační plán, který předložila skupina Natland, byl splněn, což potvrdil vydáním usnesení krajský soud v Hradci Králové. Insolvenční řízení tak skončilo.

Do Digital People ze skupiny Natland vstupuje slovenský Across jako strategický partner

Do Digital People ze skupiny Natland vstupuje slovenský Across jako strategický partner

Investiční skupina Natland prodala akciový podíl ve výši 50,01 % ve společnosti Digital People strategickému partnerovi. Novým majoritním vlastníkem společnosti Digital People, která zastřešuje čtyři módní brandy a e-shopy ZOOT, Different, Urban Store a Bibloo působící na 11 trzích Evropy, se ke konci roku 2021 stala společnost Across e-commerce. Detaily a přesná hodnota transakce, kterou už před časem odsouhlasil antimonopolní úřad, podléhají obchodnímu tajemství a nebudou zveřejněny.

Natland se zapojí do řešení situace ve skupině Reality Investing

Natland se zapojí do řešení situace ve skupině Reality Investing

Zástupci nejvýznamnější části investorů a potenciálních věřitelů skupiny RI - agenti pro zajištění - požadují komplexní řešení situace ve skupině RI. Její nový krizový management proto oslovil investiční skupinu Natland, která má v oblasti restrukturalizace aktiv letité zkušenosti a potřebné know-how, aby se zapojila do řešení stávající situace ve skupině RI. Ta se v posledních několika měsících dostala do složité finanční, organizační a provozní situace. V současné době nemá kapacity dokončit své projekty, ani zpeněžit efektivně svá aktiva, aby získala dodatečné zdroje.

Soud schválil ozdravný plán pro KARU. Navrhl jej Natland

Soud schválil ozdravný plán pro KARU. Navrhl jej Natland

Jeden z posledních kroků k záchraně tradiční kožešnické firmy KARA Trutnov byl dokončen. Insolvenční soud v Hradci Králové schválil reorganizační plán tradiční kožešnické firmy KARA Trutnov, který předložila společnost ze skupiny Natland, a to poté, co jej na konci října odsouhlasila drtivá většina věřitelů společnosti KARA. Věřitelé v rámci reorganizace získají o téměř 30 % vyšší uspokojení svých pohledávek, než kdyby společnost KARA skončila v konkursu.