Dobrý hospodář monitoruje svá golfová hřiště z družice

Česká republika je na evropské poměry golfovou velmocí. V ostré konkurenci hřišť nejlépe uspějí ty, které jsou jejich provozovatelé schopni udržovat v top stavu co nejefektivněji. 

Nestačí jen dostatečná závlaha, aby se vše zelenalo. Přilišná závlaha také škodí, a různé části hřiště mají jiné vodní potřeby. Voda navíc musí mít tu správnou teplotu. Na to už tradiční metody nestačí, je třeba povolat chytrá řešení spolu s monitoringem pomocí senzorů i družicových snímků.

 

Společnost CleverFarm z rodiny investiční skupiny Natland nepomáhá jen zemědělcům, stejnou technologii od nich využívají například i právě provozovatelé golfových hřišť. 

Jak chytrá řešení CleverFarmu pomáhají v efektivitě i životnímu prostředí popisuje video i tato případová studie o řešení v Golfovém areálu Ropice. 

"Výsledkem spolupráce s CleverFarm bylo postupné osazení vybraných jamkovišť šesti půdními senzory, instalace tří meteostanic a v neposlední řadě zavedení senzoru určeného k měření teploty závlahové vody. Golfový areál dále využívá službu družicového snímkování pozemků, a to k vyhodnocení stávající péče o travní porosty."

 

Co by vám nemělo uniknout

29. 11. 2019Tiskové zprávy

Výroční zpráva Natlandu mezi nejlepšími 10 v Česku

Číst dále

19. 11. 2019Napsali o nás

Tomáš Raška v Elitě byznysu

Číst dále

18. 11. 2019Tiskové zprávy

Natland Generálním partnerem Plesu nejvýznamnějších firem a osobností

Číst dále

8. 11. 2019Napsali o nás

Náš projekt oceněný jako Realitní projekt roku 2018 je "vila snů"

Číst dále