Dobrý hospodář monitoruje svá golfová hřiště z družice

Česká republika je na evropské poměry golfovou velmocí. V ostré konkurenci hřišť nejlépe uspějí ty, které jsou jejich provozovatelé schopni udržovat v top stavu co nejefektivněji. 

Nestačí jen dostatečná závlaha, aby se vše zelenalo. Přilišná závlaha také škodí, a různé části hřiště mají jiné vodní potřeby. Voda navíc musí mít tu správnou teplotu. Na to už tradiční metody nestačí, je třeba povolat chytrá řešení spolu s monitoringem pomocí senzorů i družicových snímků.

 

Společnost CleverFarm z rodiny investiční skupiny Natland nepomáhá jen zemědělcům, stejnou technologii od nich využívají například i právě provozovatelé golfových hřišť. 

Jak chytrá řešení CleverFarmu pomáhají v efektivitě i životnímu prostředí popisuje video i tato případová studie o řešení v Golfovém areálu Ropice. 

"Výsledkem spolupráce s CleverFarm bylo postupné osazení vybraných jamkovišť šesti půdními senzory, instalace tří meteostanic a v neposlední řadě zavedení senzoru určeného k měření teploty závlahové vody. Golfový areál dále využívá službu družicového snímkování pozemků, a to k vyhodnocení stávající péče o travní porosty."

 

Co by vám nemělo uniknout

27. 8. 2020Tiskové zprávy

Natland již druhý rok vyrostl o třetinu

Číst dále

14. 7. 2020Tiskové zprávy

Investiční skupina Natland a stavební holding PSJ uzavřely dohodu o vypořádání vzájemných vztahů

Číst dále

19. 6. 2020Tiskové zprávy

Server rizikovedluhopisy šíří nepravdy o Natlandu

Číst dále

27. 5. 2020Tiskové zprávy

Natland vyvedl ZOOT z insolvence

Číst dále