ANO SPOŘITELNÍ DRUŽSTVO: KAŽDÝ KLIENT JE PRO NÁS VIP

Portál o ekonomice, financích a investicích Roklen24 přinesl rozhovor s předsedou představenstva ANO spořitelního družstva Petrem Illetškem. Ten v něm mimo jiné říká: „Nákladově jsme velmi efektivní, fungujeme v týmu 35 lidí, nevydáváme velké peníze za reklamu v televizi nebo tištěných médiích, naopak naší strategií je tyto peníze nabídnout našim klientům.“

Každý klient je pro nás VIP klient, a tak se k němu chováme. Můžeme si dovolit vyšší úroky na vkladových produktech. Snažíme se oslovit takové lidi, kteří hledají jiný přístup, jinou vztahovou finanční instituci, byť třeba nedisponují velkými penězi. Serveru Roklen24 to řekl Petr Illetško, předseda představenstva spořitelního družstva ANO.

ANO spořitelní družstvo nabízí u desetiletých terminovaných vkladů zhodnocení ve výši 3,5 procenta, u ročních vkladů kolem dvou procent. Na aktuálním trhu banky u jednoročních vkladů přitom nabízejí zhodnocení pod jedno procento.

„Důvodem vyššího zhodnocení peněz našich klientů, je skutečnost, že jsme ve srovnání s bankami malá finanční instituce. Na finanční trhy umísťujeme menší objemy finančních prostředků, což nám umožňuje jejich lepší zhodnocení a vyšší výnos pro klienty. Pokud bychom ale na trhy umísťovali stejně velké objemy finančních prostředků, jako umísťují banky, naše nabídka pro klienty by asi již tak atraktivní  být nemohla,“ vysvětlil Illetško.

ANO spořitelní družstvo obhospodařuje v úvěrové oblasti zhruba tři stovky klientů, vklady u něj má zhruba dva tisíce klientů. Ke každému klientovi přistupuje individuálně.

„Každý klient je pro nás VIP klient, a tak se k němu i chováme,“ uvedl Illetško, který upozornil na to, že bilanční suma družstva od roku 2013 stoupla z 600 tisíc korun na 1,5 miliardy korun a družstvo každý měsíc generuje zisk v řádu stovek tisíc korun. Podle něj družstvo oslovuje zejména ty klienty, kteří hledají kvalitu. Necílí na žádný konkrétní segment určený například věkem nebo výší příjmů.

ANO spořitelní družstvo v roce 2014 a 2015 úspěšně absolvovalo náročné kontroly ze strany České národní banky. Jedna  byla zaměřena na oblast IT a praní špinavých peněz, druhá kontrolovala úvěrová rizika. Skupina NATLAND Group drží v družstvu minoritní podíl prostřednictvím skupiny AVANT, jejíž součástí je i druhý největší, podle objemu spravovaného majetku, nebankovní správce fondů kvalifikovaných investorů AVANT IS.

 

Co by vám nemělo uniknout

27. 8. 2020Tiskové zprávy

Natland již druhý rok vyrostl o třetinu

Číst dále

14. 7. 2020Tiskové zprávy

Investiční skupina Natland a stavební holding PSJ uzavřely dohodu o vypořádání vzájemných vztahů

Číst dále

19. 6. 2020Tiskové zprávy

Server rizikovedluhopisy šíří nepravdy o Natlandu

Číst dále

27. 5. 2020Tiskové zprávy

Natland vyvedl ZOOT z insolvence

Číst dále