Bývalý místopředseda představenstva Raiffeisenbank Rudolf Rabiňák posílil tým NATLAND Group

Elitní bankéř působí v NATLAND Group od dubna jako Head of Treasury. Jeho odpovědností je hlavně rozvoj vztahů s finančními partnery a bankami.

Když Rudolf Rabiňák odešel na konci roku 2017 po 16 letech z Raiffeisenbank, kterou v roce 2015 nějaký čas i vedl, bylo to velmi překvapivé. O jeho zkušenosti se na českém trhu strhl velký zájem. Nakonec přijal nabídku NATLAND Group.

„Díky stabilnímu růstu systémově posouváme své zaměření na větší projekty, tedy z řádu vyšších desítek na stovky milionů korun alokovaného kapitálu. V návaznosti na to posilujeme tým. Dospěli jsme do velikosti, kdy je potřeba zabývat se systémově řízením vztahů s finančními institucemi. Rudolf Rabiňák bude významnou posilou – jak odbornými, tak manažerskými zkušenostmi. Bude mít velký prostor využít je v nových projektech, na nichž pracujeme,“ říká zakladatel NATLAND Group Tomáš Raška.

Rudolf Rabiňák je absolventem VŠCHT Praha.  Od roku 1992 pracuje ve finanční sféře. Nejprve v Citibank, kde se vypracoval až na pozici prokuristy a ředitele Corporate Finance. V roce 2001 pak nastoupil do Raiffesenbank na pozici člena představenstva a výkonného ředitele pro oblast firemního bankovnictví.

„Natland znám řadu let jako developera a investiční společnost, která umí řešit zajímavé projekty. To mě láká po letech v korporátních vodách. Navíc budu moct uplatit své know-how z financování velkých projektů. Natland je v kondici, díky níž se velmi rychle posouvá k projektům, u kterých chci být,“ dodává Rabiňák.

Rudolf Rabiňák (59) je ženatý, má dvě děti. Mezi jeho zájmy patří jízda na koni, hra na kytaru, golf a lyžování.

NATLAND Group je česká investiční společnost, která za déle než 15 let existence realizovala přes 50 projektů. Je úspěšným investorem v oblasti private equity a jedním z největších tuzemských rezidenčních developerů. Specializací skupiny je i oblast distressed assets. NATLAND Group spravuje majetkové účasti, jejichž celková aktiva dosahují hodnoty 3,7 mld. Kč. Vlastní kapitál překročil 1,3 mld. Kč. Některé z majetkových účastí reguluje Česká národní banka nebo jsou držiteli bezpečnostních prověrek Národního bezpečnostního úřadu.

Co by vám nemělo uniknout

4. 4. 2020Tiskové zprávy

I v zamrznuté ekonomice pokračují práce v nejvyšší budově země

Číst dále

19. 3. 2020Naše výstupy

Sedm zahraničních inspirací v boji proti infekci

Číst dále

16. 3. 2020Tiskové zprávy

Clevermaps chytře mapuje vývoj infekce a nabízí chytřejší indikátory

Číst dále

18. 2. 2020Napsali o nás

Rozhovor s Tomášem Raškou o mezigenerační výměně a současné situaci na trhu

Číst dále