Clevermaps chytře mapuje vývoj infekce a nabízí chytřejší indikátory

I my v Natlandu trpíme a snažíme se pomoci, jak můžeme. Třeba tím, že nejnovější data o zaznamenaných případech infekce napojíme na chytré mapy z naší firmy Clevermaps. Za normálních okolností pomáhají firmám při rozhodování s umístěním, tak nyní pomohou vládám světa sledovat vývoj nejen absolutních čísel o počtu infekcí (kterými jsou média zahlcena), ale také relativní čísla, včetně uzdravených. Analytikům může také pomoci odhadnout výši ekonomických nákladů v postižených zemích a oblastech, v závilosti na volitelných parametrech. Kéž chytrá data pomáhají léčit.

Interaktivní mapa z české firmy sleduje světový průběh viru i s ekonomickými dopady

Nejlepším pomocníkem v boji proti epidemii jsou vždy informace, a jejich užitečné zobrazení.

Každá epidemie je hlavně o zeměpise, kudy a jak rychle se virus šíří. Proto média již dnes přinášejí každý den aktualizované mapy, kolik v které zemi kdy identifikovali infekcí.

To by snad stačilo pro případ viru, který automaticky zabíjí každého svého hostitele. To však COVID-19 nedělá. U něj je potřeba sledovat nejen infikované a mrtvé, ale i uzdravené, a hlavně jejich vývoj v čase a prostoru.

Nejnovější projekt české firmy CleverMaps proto světu přináší lepší nástroj, jak situaci sledovat. Nabízí sofistikovanější pohled na vývoj vlastních čísel, interaktivní výběr různých pohledů uživatelem, ale hlavně přináší propojení s ekonomickými daty.

Konkrétně coronavirus.clevermaps.io unikátně umožňuje, pro svět i jakýkoli výběr zemí:

zobrazení vývoje nakaženosti v čase, včetně oblastí, kde již klesá

zobrazení ztraceného HDP kvůli lidem vyřazeným z pracovního procesu kvůli nakažení

vlastní nastavení, kolik jeden nakažený s sebou vyřadí další lidí, například kvůli zpřísnění regulatorních a karanténních opatření místní vládou.

CleverMaps jsou specialisty na analytické zobrazování ekonomicky relevantních dat na mapách, aby se podnikatelé mohli lépe rozhodovat o umístění svých firem či poboček. Proto nyní otevírá tuto pomůcku všem, aby se díky zmapování ekonomických a epidemiologických dat mohli sami lépe rozhodovat. Lidem a firmám pomůže lépe odhadovat náklady pro ně samotné, krizovým štábům pak lépe odhadovat ekonomické náklady jimi zaváděných regulačních opatření.

Data jsou čerpána z nejdůvěryhodnějších zdrojů, aktualizována každých 24 hodin. Aplikace je živá, každý den přicházejí nové funkce, indikátory a zobrazení.

Datová zobrazení na mapách je při uvedení zdroje možno zdarma kýmkoli využívat pro další výzkum či zpravodajství, ať již pomocí snímků obrazovky nebo implementací vlastního iframe na cílových stránkách (je potřeba umožnit dostatečnou šířku zobrazení)

Projekt připravili datoví specialisté z CleverMaps Ondřej Tomas a Kateřina Tomášková  a hlavní ekonom investiční skupiny Natland Petr Bartoň.

 

V otázkách ekonomické interpretace dat kontaktujte petr.barton na natland.cz.
v otázkách technické implementace kontaktujte ondrej.tomas na clevermaps.cz

Co by vám nemělo uniknout

27. 8. 2020Tiskové zprávy

Natland již druhý rok vyrostl o třetinu

Číst dále

14. 7. 2020Tiskové zprávy

Investiční skupina Natland a stavební holding PSJ uzavřely dohodu o vypořádání vzájemných vztahů

Číst dále

19. 6. 2020Tiskové zprávy

Server rizikovedluhopisy šíří nepravdy o Natlandu

Číst dále

27. 5. 2020Tiskové zprávy

Natland vyvedl ZOOT z insolvence

Číst dále