I v zamrznuté ekonomice pokračují práce v nejvyšší budově země

Navzdory zamrznuté ekonomice se snažíme dál pracovat pro naše klienty. Jednomu jsme například slibili úpravu prostor v naší nové akvizici - nejvyšším českém mrakodrapu - a své sliby plníme i v těchto stížených podmínkách. 

Obchody jsou sice zavřeny, ale pod ledovou krustou se musí ekonomický život drát dál, navzdory potížím. Rozvinutá ekonomika je založena na dlouhodobých smlouvách, a ty musí být plněny, pokud si chceme zachovat základní naději na budoucí oživení.  

Proto i my pokračujeme v plnění termínů. V naší nové akvizici, nejvyšší budově republiky, jsme již v lednu, brzy po našem vstupu, podepsali smlouvu s novým nájemcem na pronájem od 15.4., a tak je potřeba dostát svým slibům a prostor řádně připravit. I nyní během karantén a nouzového stavu. Fotoreportáž z naší přípravy si můžete prohlédnout.  

Nájemce se rozhodl platit nájem i navzdory legislativě o odložení nájmů. S nájemci, které státní nouzový stav uvrhl do skutečných potíží, jsme se domluvili na alternativních podmínkách. V celé zemi je ale spousta pronajímatelů, kteří toho nemusí být schopni, a odložení nájmů na ně ekonomický problém přenese. Státní plán tak hospodářský problém nijak nevyřeší. Jen omezuje motivace investic do nových nemovitostí, bez kterých státní snaha o zlepšení jejich dostupnosti zůstane nenaplněna.  

V rámci příprav jsme provedli kompletní úpravu plochy v 6.NP budovy. Prostor jsme dostavěli a interiérově upravili podle přání nájemce. Jednotlivé fáze probíhaly průběžně, ale jen za dobu nouzového stavu jsme stihli dokončit kompletní instalaci vzduchotechniky včetně klimatizačních jednotek, provést novou elektroinstalaci a montáž veškerých skleněných dveří a příček. Také jsme již pokladli koberce, aby bylo k 15.4. vše připraveno, ať již budou dál pokračovat hospodářská omezení či nikoli. 

Ze svých 5055 m2 ve výškové části budovy má investiční skupina Natland uzavřené dlouhodobé nájemní smlouvy na 95 % plochy. Z 2000 m2  v nízké části celého komplexu Natland čtvrtinu pronajímá a na tři čtvrtiny má připraven projekt na vybudování nových kanceláří.  

Pevně věříme, že ledová krusta, která nás teď všechny svírá, brzy povolí, a náš život se vrátí co nejvíce do starých kolejí. I ten investiční.  

Držme se. 

Fotoreportáž:


Stavba příček jednotlivých kanceláří