Investiční skupina NATLAND Group se distancuje od lživého článku v Hospodářských novinách a na serveru ihned.cz

Investiční skupina NATLAND Group (NG) se důrazně distancuje od lživého článku zveřejněného dnes v Hospodářských novinách a na serveru ihned.cz pod názvem „Policie zmrazila pozemky za miliardy, patří lidem kolem Syneru a Natlandu“. NG nemá s restituční kauzou po velkostatkáři Bečvářovi naprosto nic společného.

„Článek, který v titulku naznačuje spojitost NATLAND Group se zásahem policie v kauze restitučních pozemků po velkostatkáři Bečvářovi, považuji za naprosté profesionální selhání nejen konkrétního autora, ale zejména vedení Hospodářských novin,“ ohradil se majoritní vlastník NG Tomáš Raška.

„Informace k pozemkové kauze exkluzivně poskytla Hospodářským novinám redakce nově vzniklého Centra nezávislé investigace (CNI). Redaktoři CNI se ve svém článku odvolávají na dokumenty ÚOOZ, do kterých měli možnost nahlédnout. Autoři však v textu zmiňují pouze osoby spojené se stavební společností Syner, o skupině NATLAND Group se v článku vůbec nepíše,“ informoval mediální zástupce NG Pavel Lukeš.

Z toho, že se v nějaké firmě objevilo jméno advokáta, jednoho z celé řady, kteří NG poskytují právní služby, nelze podle Lukeše bez neexistujících důkazů dedukovat souvislost skupiny NATLAND Group s jedním z největších majetkových skandálů posledních let. „To jsou redakční metody, které bych očekával od bulvárního plátku, nikoliv však od deníku, který o sobě tvrdí, že je seriózní,“ dodal.

Pokud je konstrukce článku ve vztahu k Natlandu postavena na tom, že „někdo má na někoho kontakty“ a píše se v něm o „lidech kolem“, pak stejně pravdivá je informace, že autor článku a potažmo i další členové redakce Hospodářských novin mají kontakty na lidi, kteří se podle policie podíleli na organizovaném zločinu, konstatoval mediální zástupce NG. 
 
Kontakt pro další informace:

Pavel Lukeš
mediální zástupce NATLAND Group
email: lukes@natlandgroup.com
mobil: +420 604 281 361

Co by vám nemělo uniknout

4. 4. 2020Tiskové zprávy

I v zamrznuté ekonomice pokračují práce v nejvyšší budově země

Číst dále

19. 3. 2020Naše výstupy

Sedm zahraničních inspirací v boji proti infekci

Číst dále

16. 3. 2020Tiskové zprávy

Clevermaps chytře mapuje vývoj infekce a nabízí chytřejší indikátory

Číst dále

18. 2. 2020Napsali o nás

Rozhovor s Tomášem Raškou o mezigenerační výměně a současné situaci na trhu

Číst dále