Jak chránit cenné památky proti žhářským útokům? Expert na požární bezpečnost z KLIKA-BP vše vysvětluje pro médium OstravaDnes.cz

Kostel v Třinci-Gutech byl cennou historickou památkou. Kompletní zničení této unikátní stavby je nešťastnou událostí, které se však dalo zabránit nebo alespoň minimalizovat vzniklé škody. Jaroslav Drastich, odborník na požární bezpečnost ze společnosti KLIKA-BP, poskytl expertní pohled.

Severské země jako Norsko, Švédsko a Finsko jsou podobnými stavbami proslulé a je zde téměř standardem zajistit požární ochranu těchto kulturních památek nejen z vnitřní části, ale i zvenčí. V České republice se však investuje do prevence, tj. protipožárního zabezpečení takovýchto typů staveb, minimálně. Pokud se majitel nebo správce objektu rozhodne investovat do protipožární ochrany, je jištěn ve většině případů pouze vnitřek budov. 

Toto byl i případ Gutského kostela, který byl vybaven systémem elektronické požární signalizace (EPS), která v případě požáru předá informaci na ústřednu a ta následně přivolá požární hlídky.

Celý článek zde.

Co by vám nemělo uniknout

29. 11. 2019Tiskové zprávy

Výroční zpráva Natlandu mezi nejlepšími 10 v Česku

Číst dále

19. 11. 2019Napsali o nás

Tomáš Raška v Elitě byznysu

Číst dále

18. 11. 2019Tiskové zprávy

Natland Generálním partnerem Plesu nejvýznamnějších firem a osobností

Číst dále

11. 11. 2019Napsali o nás

Dobrý hospodář monitoruje svá golfová hřiště z družice

Číst dále