Jak chránit cenné památky proti žhářským útokům? Expert na požární bezpečnost z KLIKA-BP vše vysvětluje pro médium OstravaDnes.cz

Kostel v Třinci-Gutech byl cennou historickou památkou. Kompletní zničení této unikátní stavby je nešťastnou událostí, které se však dalo zabránit nebo alespoň minimalizovat vzniklé škody. Jaroslav Drastich, odborník na požární bezpečnost ze společnosti KLIKA-BP, poskytl expertní pohled.

Severské země jako Norsko, Švédsko a Finsko jsou podobnými stavbami proslulé a je zde téměř standardem zajistit požární ochranu těchto kulturních památek nejen z vnitřní části, ale i zvenčí. V České republice se však investuje do prevence, tj. protipožárního zabezpečení takovýchto typů staveb, minimálně. Pokud se majitel nebo správce objektu rozhodne investovat do protipožární ochrany, je jištěn ve většině případů pouze vnitřek budov. 

Toto byl i případ Gutského kostela, který byl vybaven systémem elektronické požární signalizace (EPS), která v případě požáru předá informaci na ústřednu a ta následně přivolá požární hlídky.

Celý článek zde.

Co by vám nemělo uniknout

4. 4. 2020Tiskové zprávy

I v zamrznuté ekonomice pokračují práce v nejvyšší budově země

Číst dále

19. 3. 2020Naše výstupy

Sedm zahraničních inspirací v boji proti infekci

Číst dále

16. 3. 2020Tiskové zprávy

Clevermaps chytře mapuje vývoj infekce a nabízí chytřejší indikátory

Číst dále

18. 2. 2020Napsali o nás

Rozhovor s Tomášem Raškou o mezigenerační výměně a současné situaci na trhu

Číst dále