KLIKA - BP chce být jedničkou na trhu

Portfolio investiční skupiny NATLAND Group (NG) se v letošním roce rozrostlo o akciovou společnost KLIKA – BP. Jde o jednu z největších firem, která v České republice a na Slovensku poskytuje komplexní dodávky a servis stabilních hasicích zařízení. „Chceme, aby se ze společnosti KLIKA – BP stala s přispěním a se zázemím NG jednička na tuzemském trhu,“ uvedl k akvizici Tomáš Raška, většinový vlastník NATLAND Group a předseda dozorčí rady KLIKA – BP.

Podle Tomáše Rašky toho firma může dosáhnout jak organickým, tak akvizičním růstem. „Hodláme posílit také pozici společnosti na Slovensku,“ dodal. Vzhledem k hospodářským výsledkům není potřeba investic do společnosti aktuální. Jak ale poznamenal, je pro ně prostor v případě analyzovaných akvizic.

„KLIKA – BP se bude v dalším období zaměřovat na zkvalitňování poskytovaných služeb a na zlepšování efektivity interních procesů. Cílem v obchodním rozvoji je využití růstového trendu ve stavebnictví, kde se na domácím trhu realizuje stále větší počet významných projektů,“ popsala Hana Mlejnská, projektová manažerka NATLAND Group a členka dozorčí rady KLIKA – BP.

Obchodní strategie společnosti je odpovědností a kompetencí managementu společnosti. „Rolí nás, jako majoritního akcionáře, je podpora jejího naplňování a zejména v jasně deklarované ambici po růstu tržního podílu společnosti,“ vysvětlil T. Raška.

Akvizice společnosti KLIKA – BP proběhla začátkem roku 2015 formou koupě majoritního akciového podílu (52 %) ve společnosti. Hodnotu transakcí skupina NATLAND Group nezveřejňuje.

Historie dnešní akciové společnosti KLIKA – BP se datuje od roku 1999 a navazuje na profesní aktivity svého zakladatele, jihlavského podnikatele Františka Kliky. V roce 2011 společnost koupila část koncernu Tyco, která zajišťuje servis a údržbu systémů požární ochrany na území České republiky a na Slovensku. KLIKA-BP je členem Hospodářské komory ČR a Profesní komory požární ochrany (PKPO).

Kontakt pro další informace:

Pavel Lukeš
mediální zástupce NATLAND Group
email: lukes@natlandgroup.com
mobil: +420 604 281 361

Co by vám nemělo uniknout

27. 5. 2020Tiskové zprávy

Natland vyvedl ZOOT z insolvence

Číst dále

17. 4. 2020Napsali o nás

Odklad nájmů zhorší v konečném důsledku zdraží bydlení

Číst dále

9. 4. 2020Napsali o nás

Za jedinou chytrou karanténou dle GDPR na světě stojí CleverMaps

Číst dále

4. 4. 2020Naše výstupy

I v zamrznuté ekonomice pokračují práce v nejvyšší budově země

Číst dále