Konkurenční výhoda pro EC Financial Services

Začlenění portfolia končících poskytovatelů včetně jejich obchodních zástupců pod křídla větší firmy znamená důležitou konkurenční výhodu ve srovnání s pouhým prodejem pohledávek inkasní společnosti, tvrdí Miroslav Kučírek, předseda představenstva firmy EC Financial Services, která je součástí skupiny NATLAND Group.

Podle Kučírka, kterého citoval portál Euro.cz. se tak nenaruší vazba mezi klientem a obchodním zástupcem, který mu úvěr poskytl, což vede k lepšímu výběru splátek. Jak uvedl, tento model nabízí obchodním zástupcům příležitost starat se dál o své klienty při současném zachování provize a zajištění financování úvěrů pro nové klienty, které do nové společnosti přivedou.

Článek na portálu Euro.cz se zabýval novým zákonem o spotřebitelském úvěru a souvisejícími změnami. K získání licence od ČNB budou muset poskytovatelé nebankovních půjček splňovat přísná kritéria. Pro mnohé to může znamenat i konec činnosti. Novela zákona ale také může přinést konsolidaci trhu, kdy inkaso pohledávek včetně sítě obchodních zástupců končících poskytovatelů převezmou větší a stabilnější hráči.

Co by vám nemělo uniknout

29. 11. 2019Tiskové zprávy

Výroční zpráva Natlandu mezi nejlepšími 10 v Česku

Číst dále

19. 11. 2019Napsali o nás

Tomáš Raška v Elitě byznysu

Číst dále

18. 11. 2019Tiskové zprávy

Natland Generálním partnerem Plesu nejvýznamnějších firem a osobností

Číst dále

11. 11. 2019Napsali o nás

Dobrý hospodář monitoruje svá golfová hřiště z družice

Číst dále