NATLAND Group oslavila Den daňové svobody, připadl na rekordně brzký termín

Jak dlouho je třeba vydělávat, abychom zaplatili výdaje státu? Počet dní se liší každý rok, letos připadl tzv. Den daňové svobody na 22. května. Řečí čísel jsme letos museli pro stát odpracovat 142 dní, až ode dneška začneme vydělávat pouze na sebe.

Daňovou svobodu přitom letos slavíme v rekordně brzkém termínu, obvykle tento den vychází na měsíc červen. Teprve podruhé od roku 2000, kdy ho Liberální institut začal počítat, ho oslavíme v květnu. Důvod k přehnané radosti to ovšem není: krom hospodářského růstu je příčinou také situace ve Sněmovně.

„Je skvělé, že druhý rok za sebou máme Den daňové svobody už v květnu. Důvody však nelze hledat v tom, že by politici zpytovali svoje svědomí a omezili svoji chuť utrácet. Posun Dne daňové svobody k začátku roku je kromě jiného způsoben patovou situací ve Sněmovně, kdy neexistuje důvod uplácet koaliční partnery financováním jejich oblíbených vládních programů,“ komentuje letošní termín Martin Pánek, ředitel Liberálního institutu. Právě Liberální institut, jehož je NATLAND Group partnerem, den každoročně zaštiťuje.

„Natland má sídlo v ČR, nevyužívá daňové ráje. Proto máme právo vyjádřit se k daním. Ovšem nás netrápí tolik jejich výše, ani zdanění práce, které je jedno z vyšších v rámci Evropy. Nás trápí především to, co se s daňovými výnosy děje… a co se s nimi naopak neděje,“ vyjádřil se Tomáš Raška, zakladatel a majoritní akcionář NATLAND Group.

Více informací na www.dendanovesvobody.cz.

 

Co by vám nemělo uniknout

4. 4. 2020Tiskové zprávy

I v zamrznuté ekonomice pokračují práce v nejvyšší budově země

Číst dále

19. 3. 2020Naše výstupy

Sedm zahraničních inspirací v boji proti infekci

Číst dále

16. 3. 2020Tiskové zprávy

Clevermaps chytře mapuje vývoj infekce a nabízí chytřejší indikátory

Číst dále

18. 2. 2020Napsali o nás

Rozhovor s Tomášem Raškou o mezigenerační výměně a současné situaci na trhu

Číst dále