Rozhovor Tomáše Rašky v časopisu Týden

Majoritní vlastník skupiny NATLAND Group Tomáš Raška se letos zařadí do žebříčku českých miliardářů časopisu Týden. Těmito slovy začíná šéfredaktor Ondřej Fér rozhovor s Tomášem Raškou v aktuálním tištěném vydání stejnojmenného zpravodajského magazínu. „Tomáš Raška má za sebou úspěšné projekty ve finanční sféře, postavil stovky bytů a nyní například režíruje expanzi technologických projektů na zahraniční trhy,“ píše hned v úvodu Fér.

Rozhovor vyšel 18. 4. pod názvem „Baví mě hledat řešení tam, kde ho ostatní nevidí“. Tomáš Raška zde v souvislosti s investicemi do moderních komunikačních technologií říká: Dali jsme dohromady pět firem a vytvořili technologický hub MindForge. Všechny se vzájemně doplňují – od sběru dat přes kybernetickou bezpečnost až k umělé inteligenci. A hlavně mají celosvětové ambice. To mě fakt baví. Navíc můžu pracovat s vědci, akademiky či experty se zkušenostmi z CERN a podobně.“

Zároveň se vyjadřuje i k celkovému vývoji skupiny NATLAND Group, jejíž hodnota, která se odvíjí od vlastního kapitálu, bude dle jeho slov letos oscilovat kolem 1,5 miliardy korun. „Ale opravdu to není něco, s čím bych se ráno probouzel a kvůli čemu podnikal,“ komentuje to Tomáš Raška, podle kterého NATLAND Group nikdy neposuzuje investice jen z krátkodobého hlediska s důrazem na okamžitý zisk či trvalý růst hodnoty investice.

Čtenáři se v rozhovoru dále dozvědí, že skupině NATLAND se za posledních pět let podařilo vybudovat i největšího správce fondů kvalifikovaných investorů v ČR, investiční společnost Avant. „Stejně tak jsme prakticky z nuly vytvořili jednoho z předních poskytovatelů spotřebitelského financování, společnost EC Financial Services, ExpressCash. A to není zdaleka všechno. NATLAND nekonkuruje bankám v jejich portfoliu služeb, ale zaměřuje se spíše na specifické oblasti, kde je potřeba najít individuální řešení, jako je třeba financování firem ve špatné finanční kondici,“ upřesňuje Tomáš Raška v rozhovoru v časopisu Týden, v němž zmiňuje i to, že energii do podnikání získává i díky sportům, jako je kickbox, cyklistika nebo lyžování.

Co by vám nemělo uniknout

4. 4. 2020Tiskové zprávy

I v zamrznuté ekonomice pokračují práce v nejvyšší budově země

Číst dále

19. 3. 2020Naše výstupy

Sedm zahraničních inspirací v boji proti infekci

Číst dále

16. 3. 2020Tiskové zprávy

Clevermaps chytře mapuje vývoj infekce a nabízí chytřejší indikátory

Číst dále

18. 2. 2020Napsali o nás

Rozhovor s Tomášem Raškou o mezigenerační výměně a současné situaci na trhu

Číst dále