Skupina NATLAND Group úspěšně dokončila převod své korporátní struktury do České republiky a její vlastní kapitál přesáhl miliardu korun

Investiční a finanční skupina NATLAND Group úspěšně dokončila přesun své korporátní struktury do České republiky, což uvádí i ve výroční zprávě za rok 2015. Ta současně shrnuje i investice, které v roce 2015 skupina NATLAND realizovala.

Jedním z hlavních cílů NATLAND Group pro rok 2015 bylo dokončení převodu své korporátní struktury, započatého v roce 2014, své restrukturalizace, a to s cílem maximálně zefektivnit řízení aktivit celé skupiny. Prvního ledna 2015 vedení mateřské společnosti NATLAND Group, SE rozhodlo o fúzi sloučením se společností NATLAND Finance S.a.r.l. „Důvodem implementace změn v korporátní struktuře byla změna strategie a maximalizace transparentnosti skupiny a zaměření podnikatelských aktivit na oblast České republiky a Slovenska, říká managing partner skupiny Tomáš Raška.

Novou strukturu holdingu teď tvoří mateřská společnost NATLAND Group, SE se sídlem v Praze a dále společnost NG Holding, a.s., ve které jsou soustředěné veškeré majetkové účasti skupiny, společnost NG Finance investiční fond, a.s, zastřešující financování projektů, a společnosti NG Management, s.r.o. a M & K Real Estate, a.s., zajišťující manažerský chod skupiny a řízení projektů.

Jedním z dalších významných cílů skupiny NATLAND Group pro rok 2015 i v dalších letech zůstává udržení finanční disciplíny a efektivní správa, stejně jako rozložení finanční i úvěrové angažovanosti s důrazem na návratnost investice. Současně se v roce 2015 podařilo stabilizovat klíčové majetkové investice a nastartovat jejich obrat k ziskovosti, kterou potvrdí i v roce 2016. Tímto NATLAND Group dosáhne pozitivního hospodářského výsledku a udrží tak další zvyšování tržní hodnoty svých majetkových účastí.

Investice v roce 2015

V roce 2015 investiční skupina NATLAND Group odkoupila majoritní podíl v akciové společnosti KLIKA BP, podíl ve společnosti BELLO a prostřednictvím společnosti Europe Golf Investments Ltd. podíl ve společnosti GOLF RESORT Karlovy Vary. „Společnost KLIKA – BP je jednou z největších firem, která v České republice a na Slovensku poskytuje komplexní dodávky a servis stabilních hasicích zařízení. Chceme, aby se z ní s přispěním NG stala jednička na tuzemském trhu,“ uvádí Jan Džbánek, investiční ředitel skupiny NATLAND Group.

Společnost BELLO je vlastníkem a provozovatelem fotovoltaické elektrárny o instalovaném výkonu 4,973 MW. Investiční tým skupiny NATLAND Group tak navazuje na své bohaté zkušenosti z oblasti fotovoltaiky, které získal při realizaci projektu Energy 21. „Těší nás také úspěšný rozvoj našich účastí v golfových areálech v Praze i Karlových Varech. Zbraslavské hřiště Prague City Golf bylo dokonce webovým portálem Zelené stránky golfu vyhodnoceno jako nejoblíbenější v Praze,“ dodává Raška.

Stále důležitější roli v portfoliu skupiny hrají i investice do firem orientujících se na digitální technologie, zpracování dat a jejich zabezpečení. Tyto projekty aktuálně konsolidujeme v rámci technologického hubu MIND FORGE Group SE.

NATLAND Group

Investiční a finanční skupina NATLAND Group úspěšně působí na českém a slovenském trhu již od roku 2001. Její klíčové aktivity zahrnují finanční služby pro retailovou klientelu a podniky střední velikosti, korporátní investice a také investice v oblasti distressed assets a nemovitostí. Aktivně se podílí na řízení skupinových firem, aby zvýšila jejich výkonnost a kapitálovou hodnotu i vnímanou hodnotu značky. „Snažíme se přitom dosahovat ideálního poměru mezi rizikem a výnosem, mezi realizovaným ziskem a vytvářením trvalých hodnot. Podobný princip, známý jako teorie zlatého řezu, se projevuje také v mnoha přírodních jevech i v umění nebo architektuře,“ popisuje Raška.

V roce 2015 se oproti roku 2014 zvýšil vlastní kapitál skupiny NATLAND Group z necelé miliardy korun na 1,2 miliardy korun. Účetní hodnota aktiv stoupla z více než 1,6 miliardy na dvě miliardy korun, zatímco hodnota investic skupiny se v roce 2015 zvýšila na bezmála 800 milionů korun. V roce 2015 NATLAND Group dosáhla čistého zisku 223 milionů korun. Jako úspěšná a prosperující společnost NATLAND Group plní i svoji společenskou odpovědnost. Pravidelná finančně přispívá na pomoc sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem, aktivně podporujeme také český sport a kulturu. Je hlavním partnerem Svazu lyžařů České republiky v alpských lyžařských disciplínách a také partnerem mistra ČR v alpském lyžování Kryštofa Krýzla.

Co by vám nemělo uniknout

4. 4. 2020Tiskové zprávy

I v zamrznuté ekonomice pokračují práce v nejvyšší budově země

Číst dále

19. 3. 2020Naše výstupy

Sedm zahraničních inspirací v boji proti infekci

Číst dále

16. 3. 2020Tiskové zprávy

Clevermaps chytře mapuje vývoj infekce a nabízí chytřejší indikátory

Číst dále

18. 2. 2020Napsali o nás

Rozhovor s Tomášem Raškou o mezigenerační výměně a současné situaci na trhu

Číst dále