Natland vyvedl ZOOT z insolvence

Rok trvající insolvence největšího českého online prodejce s módou ZOOT je u konce. Firma splnila reorganizační plán, který již potvrdil soud. ZOOT má tímto krokem nového vlastníka. Majitelem e-shopu se stává firma Company New, a.s., která patří do investiční skupiny Natland. “Byl to velmi složitý rok a celý proces. Zatím jsme stále na začátku, ale první krok, vyvést firmu z insolvence a zajistit životaschopnost, se podařil,” říká zakladatel a majoritní vlastník Natlandu Tomáš Raška.

Reorganizace probíhala během celého uplynulého roku. Prvotním cílem byla optimalizace provozu, snižování velké části nákladů i například propouštění. Došlo také k uzavření některých výdejen radosti, jichž je v současné době dvanáct. “Bez podpory obchodních partnerů, zaměstnanců, věřitelů a společnosti Natland během celého insolvenčního procesu bychom to nezvládli. Reorganizace je velmi složitý proces právně, organizačně i finančně a má značný lidský rozměr. Bez pomoci a investic by nebylo možné jej ukončit. ZOOT měl štěstí na partnery, na které se mohl spolehnout,” přiblížil ředitel společnosti Lukáš Uhl. Ten společně s Robertem Vojáčkem nastoupil do firmy na začátku roku 2019 jakožto krizový manažer.  “Je to téměř přesně rok, kdy jsme na sebe podávali insolvenční návrh (30.4.2019). Shodou okolností jsme ten stejný den z insolvence vyšli ven,” dodává Vojáček.

V rámci změn, kterých ZOOT doznal, se některé výdejny radosti mění na prodejny. Zároveň firma posiluje e-shop a buduje partnerskou síť obchodů čítající již nyní šest desítek poboček. ZOOT tak bude mnohem dostupnější i v regionech. První kamenná prodejna byla otevřena v pražském obchodním centru Černý Most.

Kontakt pro média: media@natland.cz
tel. 267 997 748

Natland, investiční skupina

Investiční skupina Natland se zaměřuje na investování do majetkových účastí ve středně velkých podnicích a do rezidenčního developmentu na českém a slovenském trhu. Její specializací jsou společnosti ve složité ekonomické situaci, takzvané distressed assets. Skupina byla založena v roce 2002 Tomášem Raškou a v současné době má další tři partnery: Janu Sečkářovou, Karla Týce a Davida Manycha.  

ZOOT

Český prodejce módy a doplňků Zoot se soustředí na unikátní koncept omnichannel prodeje prostřednictvím internetu, ale také díky stále širší síti vlastních výdejen radosti a partnerských provozoven. Neustále rozšiřuje sortiment zboží, zákazníkům ZOOT nabízí nové a zavedené značky. Vlastníkem obchodu je společnost Company New, a.s., která je součásti investiční skupiny Natland.