Nejvyšší český mrakodrap nyní patří investiční skupině Natland

(Praha, Brno, 6.1.2020) AZ Tower, novodobá dominanta Brna, má nového majitele. Společnost AZ Tower vlastní obchodní a kancelářské prostory stejnojmenné nejvyšší budovy České republiky. Jejím novým majitelem je investiční skupina Natland, která se specializuje na Private Equity a Real Estate.

„Naše investiční skupina získala kontrolu nad 100 % společnosti AZ Tower, a to odkupem podílu i pohledávek za společností AZ Tower od firmy COUF trade s.r.o.,“ říká o transakci zakladatel a majoritní vlastník Natlandu Tomáš Raška.

Natland investuje do projektů, kterým může zvýšit tržní hodnotu zlepšením orientace na potřeby koncového zákazníka. „Předpokládáme, že v nejbližší době dokončíme nutné investice v objektu, které povedou ke zvýšení úrovně služeb a jsou nutným předpokladem ke zlepšení ekonomické výkonnosti. I přes velký zájem nájemců totiž zůstává budova za svým potenciálem,“ nastiňuje Raška nejbližší plány.

Jan Krejčí, projektový manažer skupiny, upřesňuje: „Aktuálně zahajujeme první vlnu investic, zejména do úprav části pronajímaných ploch. Paralelně pracujeme na optimalizaci struktury nájemníků a služeb poskytovaných v budově s cílem zvýšení jejich úrovně (facility, gastro...). Významnější investice v řádech nižších desítek milionů Kč budou zahajovány průběžně, neboť věříme v potenciál lokality v dlouhodobém horizontu“. AZ Tower vévodí oblasti s výborným napojením na zbytek republiky i Vídeň. Po přesunu hlavního brněnského nádraží do lokality se její atraktivita ještě znásobí.

Budova byla dokončena v létě 2013 a oceněna mezinárodní odbornou porotou mezi TOP 10 světových mrakodrapů roku.

Investiční skupina Natland se zaměřuje na private equity se specializací na distressed assets a development primárně na českém a slovenském trhu. Je vyhledávaným partnerem managementů firem pro MBO transakce. Skupina vyznává hands-on přístup k investicím s aktivním zapojením do řízení projektů. Čistý zisk skupiny v roce 2018 přesáhl 600 milionů korun, hodnota majetkových účastí přesáhla pět miliard korun. Skupina byla založena v roce 2002 Tomášem Raškou a nyní má 3 další partnery – Janu Sečkářovou, Karla Týce a Davida Manycha.

Kontakt pro média: 
Jaroslav Holý 
+420 605 476 851 
media@natland.cz 
www.natland.cz  

Co by vám nemělo uniknout

27. 8. 2020Tiskové zprávy

Natland již druhý rok vyrostl o třetinu

Číst dále

14. 7. 2020Tiskové zprávy

Investiční skupina Natland a stavební holding PSJ uzavřely dohodu o vypořádání vzájemných vztahů

Číst dále

19. 6. 2020Tiskové zprávy

Server rizikovedluhopisy šíří nepravdy o Natlandu

Číst dále

27. 5. 2020Tiskové zprávy

Natland vyvedl ZOOT z insolvence

Číst dále