Anygence z investiční skupiny Natland se spojuje s Aiolite Karla Pánka a Jakuba Schůrka

18.3.2021

Start-up Aiolite, který se specializuje na pokročilé zpracování dat ve zdravotnictví, diagnostiku a umělou inteligenci, se spojuje se společností Anygence z investiční skupiny Natland. Pod značkou Inferity vznikne unikátní biomedicínská skupina, jejímž posláním je decentralizace a demokratizace zdravotní péče.

„Spojení konceptů Aiolite a Anygence nám umožňuje rozšířit kapacity v oblasti obsloužených zákazníků z 10 tisíc na 100 tisíc za týden. To je významný skokový růst, který by bez záštity skupiny Natland nebyl možný v tak krátkém čase,“ říká Jakub Schůrek, jeden ze zakladatelů Aiolite. Výhodou spojení obou subjektů pod skupinu Inferity je také to, že bude možné urychlit inovační cyklus a uvádění nových produktů na trh.

Právě vývoj nových produktů pro moderní a zcela individualizovanou zdravotní péči je jedním z hlavních cílů Inferity. Nejen pacientům, ale i zdravé populaci má zajistit plošnou dostupnost nejmodernějších diagnostických technologií. Využije zkušeností z roků výzkumu a vývoje umělé inteligence pro oblast lékařské diagnostiky, které přináší společnost Aiolite.

„Schopnost nezávisle, objektivně a v kontextu vyhodnocovat vlastní zdraví je nově vznikající hodnotou. Spojením technologií Aiolite s infrastrukturou a zázemím Anygence dokážeme učinit tuto hodnotu dostupnou pro každého,“ říká druhý ze zakladatelů Aiolite Karel Pánek.

Společnost Anygence, která provozuje velkokapacitní testovací centra v Praze, Brně i Ostravě, také dodává firmám na míru komplexní řešení testování na SARS-Cov-2 pro zaměstnance. Speciální balíčky „anycare“ obsahují samoodběrové sady testů a unikátní aplikaci, která se postará o kompletní vedení evidence výsledků testů včetně reportingu pro žádost o příspěvek na testování od zdravotních pojišťoven. Jako jedna z prvních také Anygence nabídla revoluční samoodběrové sady pro certifikované rt-PCR testy ze slin, které se využívají v případě odhalení pozitivního výsledku antigenního testu k jeho ověření a zasílají se k laboratornímu vyhodnocení metodou rt-PCR s výsledkem do 24 hodin.

Zpět na přehled