Do Digital People ze skupiny Natland vstupuje slovenský Across jako strategický partner

18.1.2022

Praha, 18. ledna 2022 – Společnost Digital People, která zastřešuje čtyři módní brandy a e-shopy ZOOT, Different, Urban Store a Bibloo působící na 11 trzích Evropy, získala ke konci roku 2021 nového strategického partnera. Investiční skupina Natland ovšem módní business neopouští, akciový podíl ve společnosti Digital People ve výši 50,01 % koupila od Natlandu společnost Across e-commerce, která se stane majoritním vlastníkem a získává tím také pravomoci exekutivně řídit skupinu Digital People. Detaily a přesná hodnota transakce, kterou už před časem odsouhlasil antimonopolní úřad, podléhají obchodnímu tajemství a nebudou zveřejněny.

„Natland provedl ZOOT úspěšnou reorganizací a následně se mu podařilo spojit největší české módní hráče pod jednu entitu. Souběžně provedl firmy nejtěžším obdobím konsolidace a covidu. Nyní jsou připraveny na to, abychom zajistili zásadní skokový posun celého byznysu v rámci regionu CEE, což vnímáme jako ohromnou příležitost a výzvu,“ uvedl Julius Strapek, zakladatel skupiny Across.

Skupina Across Private Investments, do níž spadá právě Across e-commerce, působí na Slovensku už dvacet let. Jako finanční investor se angažuje v několika oblastech, především turismu a hotelnictví, zdravotnictví, realitách, energetice a e-commerce.
Pro Digital People, pod níž zkonsolidovala a zfúzovala skupina Natland všechny fashion aktivity značek ZOOT, Bibloo, Urban Store a Different, znamená vstup strategického partnera a investora další prostor pro rozvoj, posílení a využití vztahů s obchodními partnery, dodavateli i zákazníky.

Investiční skupina Natland vstoupila v roce 2019 jako investor prostřednictvím společnosti Company New do módního e-shopu ZOOT z pozice největšího věřitele. Během jednoho roku Natland ztrátovou a kolabující firmu úspěšně provedl reorganizací a zajistil její další životaschopnost. V záchranné fázi došlo mimo jiné k posílení kapitálu, splacení provozních úvěrů a snížení zadluženosti. „Postupně jsme optimalizovali provoz, snížili velkou část nákladů a prošli mnoha ozdravnými kroky. Po akvizici fashion brandů Bibloo a Urban Store naše úsilí vyvrcholilo fúzí pod hlavičku Digital People, na jejímž konci je partnerství s Across e-commerce, které má významně pomoci při dalším rozvoji společnosti,“ uvedl Tomáš Raška, majoritní vlastník skupiny Natland.

Během fungování ZOOT pod křídly Natlandu došlo k rozvoji mnoha nových služeb, především kombinaci online prodejních kanálů s kamennými Výdejnami radosti, kde si lze módu rovnou při vyzvednutí vyzkoušet a B2B partneři získali širší škálu možností spolupráce prostřednictvím Marketplace. „Vše je založeno na využívání silných stránek jednotlivých značek a e-shopů. Konsolidace a fúze přinesla zjednodušení účetních, skladovacích, nákupních i IT procesů. Teď s novým silným strategickým partnerem je naším cílem nejen udržitelnost našeho byznysu, ale zároveň ještě lepší nabídka a zákaznická zkušenost,“ řekl Milan Polák, CEO.

Právní servis při transakci poskytovala AK Glatzová & Co.

Zpět na přehled