Majitel ZOOT se spojí s Bibloo a Urban Store

7.6.2021

V tuzemsku vznikne silná módní skupina působící na mnoha zahraničních trzích se zcela českým majitelem. Společnost Company New z investiční skupiny Natland, jež je vlastníkem internetových obchodů s módou a dalšími doplňky ZOOT, podepsala dohodu o koupi společnosti Digital People. Ta provozuje online prodejce módy Bibloo a Urban Store.

Transakce, jejímž předmětem je akvizice 100 % podílu společnosti Digital People, se pohybuje v řádech stovek milionů korun. „Spojení znamená mimo jiné další rozvoj služeb založený na maximálním využívání kombinace online prodejních kanálů s kamennými Výdejnami radosti, kde si zákazník může módní kousky vyzkoušet a kterými konkurence nedisponuje. Zároveň také širší škálu možností spolupráce pro B2B partnery prostřednictvím Marketplace. Přináší i mnoho synergií v rámci celé skupiny,“ uvedl Tomáš Raška, zakladatel skupiny Natland.  

 „Spojení vnímám pozitivně, protože značky Bibloo a Urban Store získávají silného partnera. Změnou vlastníka se směrem k obchodním partnerům, dodavatelům ani zaměstnancům nic nemění, pro všechny to znamená další rozvoj na společných projektech a možnost využívání všech synergií, které takto velká skupina dokáže nabídnout,” řekl Petr Liesner, původní zakladatel e-shopu Bibloo.  

Prodejce módy a doplňků ZOOT a Different patří k nejznámějším hráčům na tuzemském trhu s módou. Prostřednictvím online prodejů a 120 Výdejen radosti obslouží měsíčně 2,7 milionů zákazníků a prodá 400 tisíc kusů zboží. Už nyní i prostřednictvím partnerského e-shopu Different operuje na sedmi evropských trzích.

 „Ve spojení s e-shopy Bibloo a Urban Store dokážeme obsloužit trh čítající 200 milionů zákazníků, operovat na 14 trzích a nabízet 350 různých světových značek. Vznikne silná módní skupina, která má zcela český původ, plná skvělých zkušených lidí. Zákazníkům tak nabídneme mnohem lepší výběr zajímavých značek i další fajn služby,“ dodal Milan Polák, CEO společnosti ZOOT.   

Spojení společností povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Právní servis při transakci poskytovala AK Glatzová & Co.

Vlastníkem ZOOT je společnost Company New, která je součástí investiční skupiny Natland. V létě roku 2020 Company New oznámila nákup minoritního podílu v módním e-shopu Different. Zakladatel firmy Different Milan Polák se zároveň stal akcionářem Company New.

Zpět na přehled