Natland dokončil transformaci společnosti SCF Servis a prodal ji managementu

19.11.2020

TISKOVÁ ZPRÁVA

Investiční skupina Natland dokončila transformaci společnosti SCF Servis a prodala ji managementu

Do investiční skupiny Natland se projekt SCF Servis dostal při řešení problémů ve skupině PSJ. Kvůli problémové zakázce chyběla likvidita a postupně se firma propadla do ztrát. „Natland pomohl společnost úspěšně restrukturalizovat a provedl ji formálním insolvenčním procesem povolené reorganizace. Následně jsme nastavili standardní provozní a finanční fungování,“ uvedl investiční manažer skupiny Natland Petr Kubový.

V říjnu letošního roku pak ozdravená SCF Servis získala nové majitele. Formou management buy-outu ji převzal dosavadní minoritní akcionář Michal Rožnovský.

„Díky reputaci a zkušenostem Natlandu byla naše cesta procesem povolené reorganizace kratší a efektivnější, a do budoucna budeme díky této škole odolnější,“ řekl Rožnovský.

Do reorganizace vstoupila SCF Servis v červnu 2018, soud uznal její konec v únoru 2020. „Na trhu vidíme poměrně často společnosti, které mají v zásadě funkční core business, ale přecení své síly v některé marginální části. To může ohrozit i zdravé jádro firmy, které v tomto případě tvořil klasický facility management,“ dodal zakladatel a většinový vlastník Natlandu Tomáš Raška.

 

SCF Servis, s.r.o.

Společnost zajišťuje komplexní facility management, od výstavby a projekce, přes správu a údržbu realit, servis technologií, řízení projektů až po ostrahu a úklid. Na trhu působí již 15 let. Mezi její klienty patří Raiffeisenbank, Coca-Cola, Tesco, Fakultní nemocnice Brno, či nejvyšší budova v zemi N-Tower.

Zpět na přehled