Natland Group a DRFG spojují sály k větším projektům a rychlejšímu růstu

21.4.2017

 

NATLAND a DRFG založily ke společnému investování skupinu společností Czech Private Capital. Chtějí spojit síly především v oblastech nemovitostí, financí a telekomunikací a postupně uvádět na trh i nové projekty.

„Je zcela nepochybné, že spojení našich zkušeností, know-how a finančního zázemí nám umožní dynamičtější rozvoj,“ shodují se zakladatelé a většinoví vlastníci David Rusňák z DRFG a Tomáš Raška z NATLAND Group.

Hodnota nemovitostního portfolia DRFG výrazně přesahuje 2 miliardy Kč. I pro NATLAND je realitní byznys jedním z pilířů podnikání. Jeho projekt Čakovický park (výstavba celkem 700 bytů) je trojnásobným vítězem ankety Realitní projekt roku. Společnost A-Plus z portfolia DRFG drží několik ocenění Stavba roku.Díky tomu bude moct Czech Private Capital (CPC) využít na trhu příležitostí, na které by obě skupiny jako samostatné subjekty dosáhly obtížněji.

Růstové plány má CPC i ve finanční oblasti. NATLAND vybudoval například investiční společnost Avant, největšího tuzemského správce fondů kvalifikovaných investorů. Prosadil se také na poli spotřebitelského financování. DRFG spravuje vedle nemovitostního také dluhopisový fond. Tyto fondy dokázaly za posledních 12 měsíců přinést klientům výnos více než 5 %. DRFG má v portfoliu mimo jiné společnost s licencí obchodníka s cennými papíry a také investičního zprostředkovatele.

Profitovat ze spojení budou obě skupiny také v oblasti telekomunikací, kde už je DRFG etablovaným hráčem na trhu. „NATLAND je naopak silný v technologiích zabývajících se zpracováním, analýzou zabezpečení a interpretací dat, která mají potenciál využití pro společné projekty obou skupin,“ dodává Raška.

Jak NATLAND Group, tak DRFG si vedle společného byznysu v rámci Czech Private Capital ponechávají plnou autonomii.

Kontakt: media@natland.cz  

Zpět na přehled