Natland partnerem akce Banka roku 2021

19.11.2021

Investiční skupina Natand byla v roce 2021 partnerem 20. ročníku Banka roku. Partner skupiny Natland David Manych byl zároveň členem odborné poroty, kterou tvořilo 17 zástupců z businessu, médií i akademické sféry, a jež rozhodovala o několika kategoriích. Investiční skupina Natland byla partnerem ocenění Korporátní banka roku a Privátní banka roku, které získaly Komerční banka, respektive Česká spořitelna.

Celkové vítězství pro rok 2021 obhájila Česká spořitelna, jejíž generální ředitel Tomáš Salomon se také stal Bankéřem roku. V kategorii Pojišťovna roku vyhrála Kooperativa. „Česká spořitelna obhájila své loňské vítězství, i když hlasování poroty bylo mnohem dramatičtější a vyrovnanější. Dvacátý roční ankety ukázal, že tuzemské bankovnictví a pojišťovnictví zvládá náročné roky s covidem velmi dobře, což je pro českou ekonomiku klíčové,“ uvedl zakladatel a organizátor soutěže Petr Stuchlík.

V dalších kategoriích získala ocenění Komerční banka jakožto Udržitelná banka roku. Česká spořitelna k dalším cenám získala i Zvláštní cenu za pomoc obcím a městům v době koronavirové krize. „Banky v Česku jsou především nositeli celé řady pozitivních progresivních změn v digitalizaci, inovacích nebo v bezpečnosti plateb a v turbulentních časech to dokazují dvojnásob. Změny realizované v průběhu pandemie byly tím nejlepším příkladem. V mnoha směrech mohou být banky inspirací i pro ostatní společnosti mimo finanční sektor,“ uvedl generální ředitel společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko Michal Čarný.

Pořadí v rámci ocenění, jejichž byl Natland partnerem:
Korporátní banka roku:  1. místo – Komerční banka, a.s. / 2. místo – MONETA Money Bank, a. s. / 3. místo – Česká spořitelna, a.s.

Privátní banka roku: 1. místo – Česká spořitelna, a.s. / 2. místo – J&T Banka, a.s / 3. místo – Komerční banka, a.s

Zpět na přehled