Natland pod značku Prague City Golf přidává Vinoř

30.9.2022

Dvě hřiště, jedna značka. Téměř 53 tisíc registrovaných hráčů golfu v Česku, z nichž dvě třetiny žijí v Praze a okolí, budou mít nově možnost hrát na 2 golfových hřištích v Praze patřící pod jedinou značku a jeden klub – Prague City Golf. Díky úsilí investiční skupiny Natland, která již téměř deset let vlastní zbraslavský golfový areál na jihozápadě Prahy, dochází v současné době k záchraně a oživení letitého nedokončeného projektu golfového areálu v pražské městské části Vinoř. „Chceme vybudovat lídra golfových aktivit, nejsilnějšího golfového hráče na trhu, a to nejen v hlavním městě,“ říká Tomáš Raška, majoritní vlastník investiční skupiny Natland, která stojí za Prague City Golf.

Pod jednou značkou a v rámci jednoho klubu Prague City Golf tímto spojením vznikne v Praze největší tréninkový a sportovní golfový areál s novým zázemím na Zbraslavi a ve Vinoři. Na žebříčku sportů s nejvíce registrovanými hráči patří golf do Top 5 a možnost využívat služby jedné značky díky propojení dvou špičkových areálů bude pro českou i zahraniční golfovou veřejnost znamenat mnoho synergií, efektů a výhod. Dohromady nabídne možnost využívat 51 jamek na více než 181 hektarech, 2 mistrovská osmnáctijamková hřiště, jedno plnohodnotné devítijamkové hřiště pro rychlejší hru na Vinoři a jedno plnohodnotné šestijamkové hřiště pro veřejnost na Zbraslavi, 2 tréninkové akademie, 2 driving range. V současné době na Zbraslavi dochází k mohutným investicím, jejichž důsledkem je zlepšení vybavení zázemí i hřiště. To se rozšiřuje, budují se nové jamky, vyrůstá zcela nová klubovna a sportovní zázemí nejen pro golfisty, ale i pro obyvatele v oblasti. Zásadního zlepšení se dočkají i tréninkové prostory a zcela nový rozměr dostane i klubový život.

V druhé polovině roku 2023 bude pod značkou Prague City Golf otevřeno nové zbraslavské šestijamkové hřiště. Na něm si pak golf bude moci vyzkoušet každý, tedy i ti, kteří nemají s golfem žádnou zkušenost. „V Praze se koncept šestijamkového hřiště vůbec nevyskytuje, i proto jej považujeme za jeden z důležitých nástrojů pro získávání nových zájemců o golf a talentů pro budoucnost, což je pro golf zásadně důležité,” říká Vratislav Janda, prezident České golfové federace.
„Chceme zkušenosti a know-how ze Zbraslavi využít i při provozu dalšího areálu na Vinoři, který postupně dáváme dohromady ve spolupráci s mnoha odborníky nejen na design golfových resortů. Zbraslavské hřiště je více zaměřené na sportovní hru a je inspirováno skotskými a irskými linksovými hřišti. Je nadstandardně dlouhé, má náročné modelované greeny. Na návrhu a výstavbě se podílel zkušený britský architekt Jeremy Ford, jehož myšlenky do reality převedl skotský shaper Mick McShane. Naopak vinořský areál, který vznikal pod taktovkou britského designéra Jonathana Gaunta, vychází z tradic anglických parkových hřišť, je výrazně techničtějšího charakteru s poměrně malými greeny a střední délkou,“ doplňuje nový ředitel Prague City Golf Jan Štaidl.

Ideové záměry investora v lokalitě ale sahají dále než jen do golfu. Jednou z hlavních myšlenek je tak do okolí golfových resortů začlenit další možnosti pro trávení volného času pro celé rodiny s využitím vodních prvků, herních a sportovních aktivit pro děti, poznávací či naučné stezky, beachvolejbal, jóga či dráha pro inline a cyklistiku. „Zbraslavské hřiště máme v portfoliu už téměř deset let a snažíme se jej neustále vylepšovat, zároveň bychom chtěli ale nabídnout další služby se skvělou zákaznickou zkušeností například z hlediska gastronomie a dodatečných služeb, a to nejen pro hráče golfu,“ říká Jan Štaidl. Exkluzivním partnerem, jenž bude zajištovat gastronomické služby pro všechny provozy PCG se stala Gourmet Pauza. „Naše koncepce je postavena na nutričně vyváženém stravování, máme roky zkušeností s přípravami jídelníčků a cateringu pro vrcholové i hobby sportovce, kteří mají zájem o to, co jí. Stavíme především na kvalitních surovinách,“ uvedla Zuzana Klucká z Gourmet Pauza.

——-

Investiční skupina Natland je aktivním finančním investorem a developerem působícím na českém i slovenském trhu. Kapitál investuje převážně do středně velkých firem, staví rezidenční a multifunkční nemovitosti. Je expertem na krizový management společností ve složitých situacích. Natland byl založen v roce 2002 Tomášem Raškou a v současné době má další tři partnery: Karla Týce, Davida Manycha a Janu Sečkářovou.

Kontakt pro média:
Hana Filipová
Head of Marketing&Communication
hana.filipova@natland.cz
+420739500844

Zpět na přehled