Natland podpoří podnikatele Rintha při záchraně společnosti Kara

18.2.2021

Investiční skupina Natland a podnikatel Zdeněk Rinth se spojí, aby se pokusili zachránit společnost Kara Trutnov a dále ji rozvíjet. Kožešnická firma s více než sedmdesátiletou historií se v současné době nachází v úpadku a její někdejší stoprocentní vlastník Zdeněk Rinth ji s podporou Natlandu hodlá postavit zpátky na nohy.

“Karu jsem budoval roky a je smutné, v jakém je nyní stavu. Znám tento business, věřím, že mohu být úspěšný. Zároveň ale potřebuji partnera, proto jsem oslovil investiční skupinu Natland, která mi pomůže projít celým procesem, s kterým nemám žádné zkušenosti,” uvedl Zdeněk Rinth.

Zdeněk  Rinth je spolu s Natlandem  připraven financovat provoz společnosti Kara v úpadku a podílet se na řešení složité situace podniku. V projektu záchrany Natland pomůže jako expert na finanční restrukturalizace a také s řízením procesu úpadku spolu s právními kroky. “V tuto chvíli je nutné zajistit fungování podniku. Je to jediný způsob, jak dosáhnout hodnoty pro věřitele,” uvedl Zdeněk Rinth.

Spolupráce značek Kara a Natland ale nemusí končit záchrannou misí. Do budoucna může znamenat další možnosti rozvoje firmy podnikající v oděvním průmyslu. “Variantou je využití online prodeje prostřednictvím našich módních eshopů ZOOT a Different, včetně možnosti dostat Karu na další zahraniční trhy, kde již ZOOT i Different působí,” dodal Tomáš Raška, zakladatel a majoritní akcionář investiční skupiny Natland.

Podnikatel Zdeněk Rinth v roce 1990 založil společnost Boemia Pelli, kterou o sedm let později přeměnil na akciovou společnost Kožešiny Trutnov. Ta v roce 2001 odkoupila značku Kara od státu. V roce 2018 Rinth prodal většinový podíl skupině C2H, jež se nakonec stala jejím stoprocentním vlastníkem. Společnost Kara Trutnov na sebe sama podala insolvenční návrh na začátku února roku 2021.

 

Zpět na přehled