Natland postaví v Kladně novou čtvrť

15.3.2024

Investiční skupina Natland se bude aktivně podílet na rozvoji středočeského Kladna. Stala se majitelem pozemků u nově rekonstruovaného hlavního nádraží ve městě a zároveň také vlastníkem developerského projektu Stromovka Kladno.
Prodávajícím projektu byla skupina EBM, jež je v Kladně aktivní i s dalšími rezidenčními projekty a u rozvoje projektu Stromovka byla od počátku. Obchodní partneři se dohodli, že kupní cenu nebudou zveřejňovat.

V rámci zamýšlené nové městské čtvrti o rozloze více než 52 tisíc metrů čtverečních má v budoucnu vyrůst v několika etapách přes 600 bytů a komerční prostory. Projekt se díky své lokalitě v blízkosti dopravního uzlu může stát jedním z nových center města a v ideových záměrech uvažuje také s malým náměstím a občanskou vybaveností jako jsou restaurace, obchody, kavárny či školka. To vše v přímé pěší dostupnosti zeleně, jak ostatně odkazuje současný název projektu, který obklopuje les. V území tak může vzniknout nejen prostor pro setkávání a trávení volného času, ale také desítky pracovních míst.
„S podobně velkým územím již máme zkušenosti, před několika lety jsme vybudovali novou rezidenční čtvrť v devátém pražském obvodě v oblasti Čakovic a jsme přesvědčeni, že i to nám pomohlo při vyjednávání a koupi projektu Stromovka,“ uvedl partner Natlandu Karel Týc.

„Kladno je pro nás srdeční záležitost a jeho rozvoj je pro nás důležitý. Protože vnímáme skupinu Natland jako silného hráče na realitním trhu, byl pro již rozběhnutou Stromovku vhodným partnerem k jejímu úspěšnému dokončení. My zůstáváme v roli manažera projektu a budeme odpovědní za povolovací procesy. Zároveň nám to umožňuje plně se soustředit na náš další probíhající projekt v Kladně – Rezidence Engerth,“ řekl k prodeji Jan Šulc, výkonný ředitel developerské skupiny EBM. Dále tak bude pokračovat úzká a věcná diskuse s městem, jeho úřady a dotčenými orgány veřejné správy či například Správou železnic, i participace s místními.

Pro skupinu Natland je projekt v Kladně prvním developerským vykročením z metropole. Výhody středočeského města jsou nejen strategická poloha, ale také dopravní dostupnost, kterou má posílit také výstavba trati na pražské letiště a dál do středních Čech. „Nejen u obyvatel Kladna se mění priority, roste poptávka a zájem o kvalitní bydlení či vyšší standard tak, jak se obměňují postupně generace obyvatel. Zároveň je město alternativou pro Pražany, kterým dokážeme nabídnout dostupnější variantu nemovitostí, navíc v dosahu všech služeb a přírody,“ dodal Týc.

Termín dokončení projektu Stromovka bude závislý na povolovacích procesech a postupech stavebních řízení. Zařadí se tak vedle dalších developerských projektů skupiny Natland, která v současné době pokračuje ve výstavbě komorního projektu Lysolajský dvůr, jenž čítá zhruba čtyři desítky bytů a je aktuálně v prodeji a v přípravě má dalších pět projektů v hlavním městě.

Investice do nemovitostí jsou jedním ze strategických pilířů skupiny Natland, která se v oblasti developmentu angažuje se značkou Natland Real Estate již přes deset let. Ve svých projektech se snaží o udržitelnost jejich fungování, nejen v projektu Stromovka by chtěla aplikovat hospodaření a nakládání s šedou i dešťovou vodou, kombinovala fotovoltaiku a zelené střechy a další.

Zpět na přehled