Natland prodal společnost Inferity managementu

18.11.2023

Investiční skupina Natland se dohodla s managementem skupiny Inferity, do níž patří společnost Anygence a také značka AnyCare, na odkupu minoritního podílu ve výši 20 %. CEO a jednatel Inferity Jakub Schůrek tak nově drží prostřednictvím společnosti MKJS Union s.r.o. společně s Michalem Krobotem 85 % společnosti. Zbylý podíl si ponechali tři původní akcionáři. Pro Natland je Inferity dalším z příkladů úspěšného management buy-outu. Firmy se zároveň dohodly, že výši transakce nebudou komentovat.

Natland vstoupil původně do společnosti Anygence v roce 2020, aby pomohl zvýšit testovací kapacitu na onemocnění covid-19 v České republice. V roce 2021 došlo ke spojení Anygence se start-upem Aiolite zaměřeným na zpracování zdravotnických dat a vznikla skupina Inferity.

Inferity je skupina firem poskytující služby a produkty pro budoucí digitálně orientované zdravotnictví zaměřené přímo na zdravotní péči doma nebo v práci, její technologie pomáhají také lékařům bezprostředně u lůžka pacienta. Kombinuje standardní způsoby zdravotní péče s hi-tech diagnostikou a s moderními přístupy pro práci s daty a telemedicínou založené na umělé inteligenci.

Skupina Natland jako finanční investor ve svých majetkových účastech vždy spolupracuje s managementy firem, kupci jeho podílů bývají nejčastěji strategičtí či finanční investoři. Ve více než pětině případů je ale prodej realizován právě formou management buy-outu a novými majiteli se stávají manažeři společností. Z nedávných příkladů jde například o společnost Cognito či SCF Servis.

Zpět na přehled