Natland prodal společnost s nejsilnějším členským podílem v družstvu NEY

8.7.2024

Investiční skupina Natland prodala společnost CPCFS, která patřila k nejsilnějším a největším členům spořitelního družstva NEY. Novým majitelem 100% podílu CPCFS je Banka Creditas. Následně se Banka Creditas stala majoritním podílníkem NEY spořitelního družstva. Podmínky transakce firmy nezveřejnily, transakce schválila Česká národní banka.

„Spořitelní družstvo NEY, v němž CPCFS vykonával práva největšího podílníka a člena kontrolní komise, je v současné době stabilní finanční institucí s 24letou historií a více než 3600 členy. V posledních několika letech vykazovala pozitivní finanční výsledky, každoročně docházela k růstu kapitálu až k hranici atakující půl miliardy korun. Zisk za minulý rok přesáhl 34 milionů korun, bilanční suma přes 3 miliardy korun. Klientům NEY spořitelní družstvo v současné době poskytuje nejvyšší zhodnocení finančních prostředků na termínovaných vkladech a dlouhodobě se profiluje jako zajímavá alternativa k financování malých a středních podniků a financování developerských projektů,“ říká David Manych, partner investiční skupiny Natland a člen správní rady CPCFS.

„Spojení s bankou Creditas je pro NEY spořitelní družstvo potvrzením správně nastavené dlouhodobé strategie postavené na úzké spolupráci s klienty. Výsledky, které jsme za poslední dva roky dosáhli, jsou toho důkazem. Věříme, že ve spolupráci se skupinou Creditas je před námi prostor pro další růst na poli financování malých a středních podniků,“ uvedl předseda spořitelního družstva NEY Lukáš Hartl.

Společnost CPCFS byla od počátku angažovanosti ve spořitelním družstvu NEY jediným partnerem pro ostatní členy i samotné družstvo v dobách, kdy bylo ve ztrátě či bylo nutné podnikat kroky při posilování kapitálu, změnách strategie, rozvoji produktů či koordinaci a dozoru kreditních rizik. Společnost se také podílela na úhradě ztrát minulých let a mohutně investovala do dalšího rozvoje více než deset let. To vše při silné regulaci prostředí, nutnosti etablovat se na složitém bankovním trhu a přizpůsobit se měnícím se podmínkám finančního světa.

Spořitelní družstvo NEY je tradiční finanční institucí, která letos slaví 24 let na trhu. Zaměřuje se na klienty, respektive členy z řad občanů, živnostníků i firem. Vlajkovou lodí produktového portfolia jsou firemní úvěry pro malé a střední podnikatele a pojištěný termínovaný vklad s výhodným zhodnocením. Počet členů přesahuje tři tisícovky.

 

 

Zpět na přehled