Natland se stal členem Teplárenského sdružení

22.9.2023

Společnost Natland Group, SE, která ovládá výrobce a distributora tepla Energo Příbram, byla přijata do Teplárenského sdružení ČR. Výkonná rada Teplárenského sdružení rozhodla o přijetí společnosti za člena na svém zářijovém zasedání. Oboustranná spolupráce má napomáhat rozvoji dálkového zásobování teplem a chladem a kombinované výroby elektřiny a tepla.

Energetika je jedním ze strategických sektorů, do nichž Natland investuje. Projekty aktivně řídí, stanovuje strategii rozvoje a zvyšuje jejich efektivitu.

Příbramská teplárna v loňském roce vyrobila a dodala třetím stranám 406 tisíc GJ tepla – dvě třetiny horkovodem a třetinu parovodem. Energo Příbram provozuje centrální zdroj tepla pro město, zásobuje teplem zhruba 10 tisíc domácností, dva průmyslové závody, školy, zdravotnická zařízení a obchodní centra.

Teplárenského sdružení ČR je sdružením právnických osob podnikajících v teplárenství. Bylo založeno v roce 1991 se záměrem podpořit podnikání v oblasti zásobování tepelnou energií. Jeho členové dodávají teplo do 106 měst a obcí České republiky.

 

 

————————————————————————————————————————————-

Natland je investiční skupina působící primárně na českém a slovenském trhu. Kapitál investuje převážně do středně velkých firem, strategicky se zaměřuje na oblast energetiky a nemovitostí. Spravuje majetek vlastní, svých akcionářů a kvalifikovaných investorů prostřednictvím specializovaných investičních fondů. Je expertem na krizový management společností ve složitých situacích. Natland založil v roce 2002 Tomáš Raška, který je majoritním vlastníkem, a skupina má v současné době další tři partnery: Karla Týce, Davida Manycha, Janu Sečkářovou.

Kontakt pro média:
Hana Filipová
Head of Marketing&Communication
hana.filipova@natland.cz
+420739500844

 

Zpět na přehled