Natland se stal majitelem pohledávek J&T Banky za společnostmi ze skupiny Arca Capital a Arca Investments

31.7.2023

Novým majitelem pohledávek J&T Banky a dalších společností ze skupiny J&T za společnostmi skupiny Arca v Česku a na Slovensku je firma ze skupiny Natland.

Skupina Natland vyhrála ve výběrovém řízení J&T Banky, když se rozhodla, že balík svých pohledávek za společnostmi z Arca Capital Slovakia a Arca Investments prodá. Výběrových řízení bank se účastní Natland pravidelně, má zkušenosti se spravováním portfolií pohledávek a dlouholetou praxi v jejich efektivním vymáhání.

Natland se tak stal největším věřitelem společností Arca Capital Slovakia i druhým největším věřitelem Arca Investments. Zároveň jako zajištěný věřitel zaujme klíčovou pozici v celém procesu řešení zadlužení těchto aktiv. Natland hodlá maximalizovat hodnotu odkoupených pohledávek, návratnost a uspokojení pro všechny. Zároveň je připraven podpořit stabilizaci, konstruktivně komunikovat s dlužníkem a partnery, aktivně řešit dluhovou službu a případně podpořit zachování going concern energetických společností.

Natland v rámci vymáhání pohledávek hodlá uplatnit své dvacetileté zkušenosti a specializaci na řešení problematických aktiv na českém i slovenském trhu v mnoha referenčních projektech právě s ohledem na strategické zaměření a zkušenosti v energetickém a nemovitostním sektoru.

——

Natland je investiční skupina působící primárně na českém a slovenském trhu. Kapitál investuje převážně do středně velkých firem, strategicky se zaměřuje na oblast energetiky a nemovitostí. Spravuje majetek vlastní, svých akcionářů a kvalifikovaných investorů prostřednictvím specializovaných investičních fondů. Je expertem na krizový management společností ve složitých situacích. Natland založil v roce 2002 Tomáš Raška, který je majoritním vlastníkem, a skupina má v současné době další tři partnery: Karla Týce, Davida Manycha, Janu Sečkářovou.

Kontakt pro média:
Hana Filipová
Head of Marketing&Communication
hana.filipova@natland.cz
+420739500844

Zpět na přehled