Natland se stal největším spoluvlastníkem nejvyšší budovy v Česku

6.1.2020

Společnost AZ Tower, které patří největší podíl v novodobé dominantě Brna – nejvyšší budově Česka, má nového majitele. AZ Tower a.s. vlastní obchodní a kancelářské prostory stejnojmenné nejvyšší budovy České republiky a jejím novým majitelem je investiční skupina Natland, která se specializuje na Private Equity a Real Estate.

„Naše investiční skupina získala kontrolu nad 100 % společnosti AZ Tower, a to odkupem podílu i pohledávek za společností AZ Tower od firmy COUF trade s.r.o.,“ říká o transakci zakladatel a majoritní vlastník Natlandu Tomáš Raška.

Natland investuje do projektů, kterým může zvýšit tržní hodnotu zlepšením orientace na potřeby koncového zákazníka. „Předpokládáme, že v nejbližší době dokončíme nutné investice v objektu, které povedou ke zvýšení úrovně služeb a jsou nutným předpokladem ke zlepšení ekonomické výkonnosti. I přes velký zájem nájemců totiž zůstává budova za svým potenciálem,“ nastiňuje Raška nejbližší plány.

Jan Krejčí, projektový manažer skupiny, upřesňuje: „Aktuálně zahajujeme první vlnu investic, zejména do úprav části pronajímaných ploch. Paralelně pracujeme na optimalizaci struktury nájemníků a služeb poskytovaných v budově s cílem zvýšení jejich úrovně (facility, gastro…). Významnější investice v řádech nižších desítek milionů Kč budou zahajovány průběžně, neboť věříme v potenciál lokality v dlouhodobém horizontu“. AZ Tower vévodí oblasti s výborným napojením na zbytek republiky i Vídeň. Po přesunu hlavního brněnského nádraží do lokality se její atraktivita ještě znásobí.

Budova byla dokončena v létě 2013 a oceněna mezinárodní odbornou porotou mezi TOP 10 světových mrakodrapů roku.

 

Zpět na přehled