Natland vyvedl ZOOT z insolvence

27.5.2020

Rok trvající insolvence největšího českého online prodejce s módou ZOOT je u konce. Firma splnila reorganizační plán, který již potvrdil soud. ZOOT má tímto krokem nového vlastníka. Majitelem e-shopu se stává firma Company New, a.s., která patří do investiční skupiny Natland. “Byl to velmi složitý rok a celý proces. Zatím jsme stále na začátku, ale první krok, vyvést firmu z insolvence a zajistit životaschopnost, se podařil,” říká zakladatel a majoritní vlastník Natlandu Tomáš Raška.

Reorganizace probíhala během celého uplynulého roku. Prvotním cílem byla optimalizace provozu, snižování velké části nákladů i například propouštění. Došlo také k uzavření některých výdejen radosti, jichž je v současné době dvanáct. “Bez podpory obchodních partnerů, zaměstnanců, věřitelů a společnosti Natland během celého insolvenčního procesu bychom to nezvládli. Reorganizace je velmi složitý proces právně, organizačně i finančně a má značný lidský rozměr. Bez pomoci a investic by nebylo možné jej ukončit. ZOOT měl štěstí na partnery, na které se mohl spolehnout,” přiblížil ředitel společnosti Lukáš Uhl. Ten společně s Robertem Vojáčkem nastoupil do firmy na začátku roku 2019 jakožto krizový manažer.  “Je to téměř přesně rok, kdy jsme na sebe podávali insolvenční návrh (30.4.2019). Shodou okolností jsme ten stejný den z insolvence vyšli ven,” dodává Vojáček.

V rámci změn, kterých ZOOT doznal, se některé výdejny radosti mění na prodejny. Zároveň firma posiluje e-shop a buduje partnerskou síť obchodů čítající již nyní šest desítek poboček. ZOOT tak bude mnohem dostupnější i v regionech. První kamenná prodejna byla otevřena v pražském obchodním centru Černý Most.

 

 

Zpět na přehled