O budoucnosti Natlandu hovoří Tomáš Raška v podcastu Forbes

9.9.2021

Co je současnost a co je budoucnost investiční skupiny Natland?
Jaké změny ji čekají, na co se bude zaměřovat?
Jaká je její investiční strategie?
Jaké parametry musí mít firma, aby se o ni Natland zajímal?
Kolik dnes vynáší realitní nebo dluhopisové fondy?

Na tyto a mnoho dalších otázek odpovídá Tomáš Raška v novém podcastu Forbes Byznys„My fakt netleskáme, když přijde firma s problémy….. ale často jí dáváme možnost se nadechnout, když v té záchranné restrukturalizační fázi dokážeme rychle investovat vlastní peníze,“ popisuje jednu z konkurenčních výhod přístupu Natlandu.

Podcast se vedle budoucnosti samozřejmě věnuje i žhavé současnosti, například dění okolo záchrany společnosti KARA, ve které Natland pomáhá jejímu bývalému majiteli Zdeňku Rinthovi. Mezi Karou a Zootem, který už má reorganizaci pod taktovkou Natlandu za sebou, lze najít synergie. Natland proto nyní předložil věřitelům reorganizační plán, v němž slibuje, že zachování chodu Kary bude znamenat o téměř třetinu vyšší částku na uspokojení věřitelů, než kdyby šel podnik do konkurzu.

„Tato otázka vlastně nebyla úplně na stole,“ odpovídá Raška na dotaz, proč se podobně jako se Zdeňkem Rinthem v Kaře nedohodla firma na spolupráci se zakladatelem a bývalým majitelem Pietra Filipi Petrem Henrychem. Pietro Filipi totiž také nyní čelí insolvenci.

Krachy podniků v souvislosti s pandemií podle Tomáše Rašky ještě zdaleka nekončí: „Dopady na korporátní trh v podobě insolvencí, úpadků a formálního či neformálního řešení podobných situací uvidíme na konci roku, klidně i během příštího roku.“

Podcast vedený Janem Strouhalem je možno si poslechnout přímo na stránkách českého Forbesu

Zpět na přehled