Stromy dodávají developerským projektům Natlandu vlastní klima

28.1.2021

Managing Partner Natlandu Karel Týc natočil zajímavý rozhovor pro TV Architect o začátcích developmentu v Natlandu i současných projektech. Citlivost k zeleni prochází celým naším developmentem stejně jako otázky moderního využití domácí vody, ať už budou koupelny vybudované klasicky či, jednou, vytištěny 3D tiskárnou. 

Developerská činnost s Natlandem začala U zámeckého parku v Čakovicích,“ popisuje Karel Týc svůj první projekt s Natlandem. Celým rozhovorem se pak line nikoli stříbrná, nýbrž zelená niť:

Zeleň je velmi zajímavá a laiky často nepochopena. My jsme se vždycky snažili, aby v našich projektech byly hlavně stromy, které celému prostředí dodávají vlastní klima. Zeleň ochlazuje a celé území hodně doladí,“ vysvětluje Týc.

I proto patří k současným developerským aktivitám Natlandu projekty s názvy jako „Bubeneč Gardens“ či „Lipenecký Park„.

Zatím do nich tedy ještě netiskneme koupelny na 3D tiskárnách, ale Karel vysvětluje, že až ta doba přijde, bude to něco nesrovnatelně lepšího než nechvalně známé panelákové buňky. Tou dobou bude voda v českých městech ještě vzácnější, ale jejím chytrým využitím budeme moci účinnost každé kapky zdvojnásobit.

Zpět na přehled