Výroční zpráva Natlandu mezi 10 v Česku

28.11.2019

 

Výroční zpráva investiční skupiny Natland byla oceněna odbornou porotou v žebříčku Nejlepších výročních zpráv za rok 2018 jako jedna z deseti nejlepších na českém trhu.

Vedle povinně zveřejňovaných informací dnes výroční zprávy společností a organizací obsahují i další informace z dění v rámci dané organizace v předešlém roce. S tím, jak roste cena času a zmenšuje se prostor pro soustředění, nabývá na důležitosti také přehlednost a srozumitelnost poskytovaných informací. K tomu všemu odborná porota přihlížela.

První výroční zprávu moderního stylu na světě publikovala americká US Steel Corporation za rok 1903, letos je tak výročním zprávám 116 let. Pro investiční skupinu jako Natland je práce s výročními zprávami partnerů a investičních cílů základem každodenní analytické práce. V Česku stále není publikování výroční zprávy standardem, a to dokonce ani v případech, kdy povinnost zveřejňovat výroční zprávy ukládá zákon. V západních rozvinutých ekonomikách je to již dávno samozřejmá součást obchodního a informačního styku.

Investiční skupina Natland chce podporovat včasné zveřejňování výročních zpráv v České republice. Proto podpořila organizaci CzechTop100 v reformě prestižního žebříčku 100 Nejvýzamnějších firem na Českém trhu. Od příštího ročníku budou data pro evaluaci čerpána přímo z výročních zpráv firem. Natland i CzechTop100 doufají, že to přispěje k další kultivaci českého podnikatelského prostředí a zprůhlednění informačních toků. Vyhlášení 100 Nejvýznamnějších firem v roce 2020 proběhne v září.

Oceněnou výroční zprávu si lze přečíst zde.

 

Zpět na přehled