ZOOT dokončil reorganizační plán a expanduje s podporou z rodiny Natlandu

31.10.2019

Společnost ZOOT, známý internetový obchodník s módou, expanduje i do kamenných obchodů. Otevřel vlastní prodejnu v Praze na Černém Mostě a také se více zaměřuje na vlastní značky.
ZOOT v těchto dnech dokončil reorganizační plán, který musí ještě schválit věřitelé. Stěžejním bodem je vstup nového investora – společnosti Company New, jež drží zajištěné pohledávky za 108 milionů korun. Company New je z rodiny investiční skupiny Natland, největšího současného věřitele ZOOTu, s pohledávkami za 230 milionů korun.

Investor by měl podle reorganizačního plánu posílit kapitál ZOOTu o 268 miliónů korun. Z uvedeného by měl investor vložit do ZOOTu vlastní kapitál až do výše 120 milionů korun, formou příplatku mimo základní kapitál. Tím dojde ke splacení části provozního úvěru a snížení zadluženosti e-shopu. Věřitelé, kteří své pohledávky včas přihlásili, mají být uspokojeni z prostředků investora také formou příplatku do základního kapitálu, a to až do výše 40 milionů korun.

Podle původní situace nemělo zhruba 300 držitelů nezajištěných firemních dluhopisů získat nic. Díky novému investorovi však nyní získají za tři roky 9,5 procenta hodnoty svých dluhopisů. Mohou případně také vyměnit své dluhopisy za podíl v akciích ozdravené společnosti. Toto řešení ukazuje schopnost Natlandu jako specialisty na distresová aktiva řešit problémy konstruktivně: míra uspokojení věřitelů ZOOTu je ve srovnání s jinými insolvencemi nadstandardní a vysoko nad průměrem v České republice.

Kontakt: media@natland.cz  

Zpět na přehled