Začal se prodávat dluhopis Natland Bonds nabízející 5% zhodnocení ročně

Střadatelům strádajícím z nízkých úrokových sazeb na úložkách u bank nabízí investiční skupina Natland možnost podílet se na zhodnocování jejích investic. Natland Bonds s.r.o. vydala již třetí tranši dluhopisů v nejnovějším dluhopisovém programu schváleném Českou národní bankou. 

Dluhopisy pomáhají financovat investice Natlandu v oblasti realit, energetiky, případně refinancování části stávajících zdrojů skupiny. Hlavními kritérii pro akvizici jsou výnosnost a předpoklad další možnosti rozvoje. Každý ze zvažovaných projektů je podroben hloubkovým interním i externím analýzám.

Minimální investice činí 50 000 Kč - což je nominální hodnota jednoho dluhopisu. Dluhopis nabízí pevné výnosy a měsíční výplatu kuponu.

Bližší informace o nabídce dluhopisů jsou v sekci Investujte s námi, kde se s námi mohou zájemci také spojit.

Natland, investiční skupina

Investiční skupina Natland se zaměřuje na investování do majetkových účastí ve středně velkých podnicích a do rezidenčního developmentu na českém a slovenském trhu. Její specializací jsou společnosti ve složité ekonomické situaci, takzvané distressed assets. Čistý zisk skupiny v roce 2019 dosáhl více než 169 milionů korun, hodnota majetkových účastí téměř sedmi miliard korun. Ke konci roku 2019 skupina ve všech svých společnostech zaměstnávala 650 lidí a obsluhovala 54 tisíc zákazníků.  
Skupina byla založena v roce 2002 Tomášem Raškou a v současné době má další tři partnery: Janu Sečkářovou, Karla Týce a Davida Manycha.